Ile kosztuje dwutygodniowa podróż na Bali?

Wiele osób myśli, że Bali jest poza ich zasięgiem finansowym. Prawda jest jednak taka, że jeśli stać Cię na wakacje na południu Europy, to będzie Cię stać i na Bali. Jak to możliwe?

A tak to, że największy wydatek w przypadku Bali, to bilet lotniczy. Na miejscu będzie taniej niż w Hiszpanii, Włoszech, a już na pewno niż we Francji.

A oto przykładowe zestawienie wydatków:

Bilet lotniczy:

2000-3000 za osobę,  w zależności od okazji.

Ja za swój w liniach Qatar Airways zapłaciłam 2500 zł.

Lot trwał ok. 17 h z wygodną przesiadką w Doha (Katar).

img_2475-1

Noclegi:

Ojek Homestay w Ubud za 600 zł

Tanjung Sari Inn w Nusa Dua za 1200 zł.

Hotel Tebasaya Cottage w Ubud za 3000 zł

Ceny dotyczą 2 tygodniowego pobytu dla 2 osób. Oczywiście dla wymagających znajdą się i hotele za 20000 zł, no ale myślę, że Ci akurat nie czytają wpisu na moim blogu o tym, ile kosztują wakacje na Bali:)

Warto poszukać noclegów na miejscu. Nie polecam rezerwować całego pobytu z góry, chyba, że jedziemy w trakcie wysokiego sezonu (czerwiec-sierpień, grudzień). No i oczywiście polecam zmienić hotel/miejsce w trakcie 2 tygodniowej podróży. Prezentuję pobyty 2 tygodniowe  w każdym z hoteli po to, żeby pokazać stawki.

Tebasaya Cottage

Transport:

Transport z lotniska do Ubud: ok 25$ (60 zł) http://www.amansukatour.com

Jednodniowa wycieczka po Bali: całkowity koszt to ok 50$ (200 zł) za samochód z kierowcą/przewodnikiem http://www.amansukatour.com

O Wayanie, czyli moim przewodniku pisałam już trochę w innych artykułach. Gorąco polecam!

Taniej na pewno będzie podróżować na własną rękę, ale sieć komunikacji publicznej jest uboga. Większość mieszkańców porusza się na skuterach. Ja skutera nie odważyłam się wynająć. Życie jest mi jeszcze miłe:) Zresztą sami zobaczcie:)

 

Bilety wstępu:

Wejścia na plaże i do świątyń są płatne: od 10000 do 50000 Rupii (od 3,20 zł plaże do 16 zł większe atrakcje). 

Jedzenie:

Mój ulubiony satay (rodzaj szaszłyków) z ryżem i sosem orzechowym, można zjeść na ulicy już za 15000 Rupii (5 zł), ale zdarzyło mi się zjeść go w wersji za 100000 Rupii (32 zł).

img_3917-1
Satay w wersji za 100000 Rp

Generalnie jednak prosty, sycący obiad  (ryż lub makaron + mięso lub ryba i warzywa) znajdziemy za ok. 50000 Rp (16 zł). Oczywiście jeśli nie będziemy jadać w typowo zachodnich restauracjach:) W Ubud można bowiem znaleźć kuchnie z całego świata: meksykańską, francuską itp. Tylko ceny też będą bardziej światowe niż indonezyjskie.

Inne wydatki:

Pralnia: pranie kilku koszulek, ręcznika, spodni, pidżamy to koszt ok. 30000 Rp, czyli ok 10 zł

Masaż balijski 80000 Rp, czyli około 25 zł

Trekking na Mount Batur 400000 Rp, czyli 128 zł (odbiór z hotelu, śniadanie, wejście z przewodnikiem, drugie śniadanie, powrót do hotelu)

Podsumowując: w przypadku podróży z partnerem w zupełności wystarczy nam 4-5 tysięcy na osobę (wliczając bilet i wszystkie wydatki). To pozwoli zobaczyć wyspę, skorzystać z lokalnych atrakcji i mieć wspomnienia na całe życie:)

Jeśli jedziemy samotnie, to żeby zmieścić się w tej kwocie, warto znaleźć tańszy nocleg np. wspomniany Ojek Homestay, no i zwracać uwagę na miejsca, w których jemy:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s